NOSHA
з 8.00 до 22.00
щодня
UA RU
Головна Блог Як правильно перевозити свіжі овочі та фрукти

Як правильно перевозити свіжі овочі та фрукти

Як правильно перевозити свіжі овочі та фрукти

Гарним результатом при перевезенні овочів та фруктів вважають результат з найменшими втратами смакових та зовнішніх якостей продукту. Адже на процес впливає безліч факторів: від вибору машини, початкового стану вантажу до тривалості шляху. Тому втрати будуть, але вплинути на їх мінімізацію цілком реально.

Планування вантажоперевезень – важлива частина успішного результату

Гуртові та дрібногуртові постачальники виконують перевезення вантажу в торгові точки по заздалегідь узгодженому з компанією перевізником плану. Перший пункт плану – це логістика. Маршрут враховує місце збору вантажу та пункт розвантаження. Також на вибір шляху впливають:

 • терміни зберігання плодів, зелені та ягід;
 • якість дорожнього полотна;
 • рівень амортизації машини;
 • кількість точок збуту;
 • час доби.

Другий пункт – це вибір транспорту та обладнання. Рефрижераторні перевезення – це ефективний спосіб збереження фруктів та овочів у свіжому вигляді. Холодильне обладнання для перевезення садово-городнього вантажу розроблено з метою підтримувати температуру постійною. Для деяких видів плодів необхідна техніка, яка створює потрібний рівень вологості.

Важливий момент планування – це вибір часу доби. Це актуально в сезон масового збору врожаю всередині країни, коли товар дуже швидко псується. Перевезення вантажу вночі в літній сезон – вимушений захід.

Як продовжити термін зберігання овочів та фруктів під час перевезення?

Правила, що допомагають зберегти товарний вигляд фруктів, ягід, зелені і овочів, були розроблені з урахуванням особливостей плодів. Наприклад, для персиків і ананасів будуть потрібні різні види пакування, а для того, щоб яблука не вплинули на дозрівання бананів, їх перевозять окремо. Для максимального збереження виду і смаку плодів, компанія-перевізник враховує:

 • рівень зрілості фруктів і овочів,
 • кількість часу між збором врожаю і навантаженням,
 • дальність шляху.

Компанія з перевезення вантажу не несе відповідальність за товар, який зберігався неналежним чином на складі або під відкритим небом. Тому при завантаженні овочів і фруктів проводиться експертиза та сортування, а також оцінка товару по приїзду в точку розвантаження.

У список завдань компанії вантажоперевезень входить пакування товару і його фіксація у вантажній кабіні. Оскільки у плодів різна щільність і різні терміни зберігання, то і пакувальні матеріали різні:

 • коренеплоди, капусту всіх видів, огірки перевозять в сітках або картонних боксах;
 • делікатні фрукти (абрикоси, персики, нектарини), а також помідори пакують в м’яке полотно з амортизуючими властивостями або багатошаровий картон;
 • ківі, виноград, полуницю та інші ягоди сортують в порційні контейнери із пластику.

Серед пластикових боксів вибирають ті, в яких є досить отворів для повітря. Але також використовують герметичний поліетилен, якщо потрібно ізолювати одні плоди від інших.

Види перевезень овочів та фруктів

Перевезення поділяються на регіональні та міжнародні. Стандарти транспортування вантажу відрізняються в цих категоріях. Наприклад, перед відправкою овочів та фруктів на експорт всі плоди проходять ретельний відбір, а кабіну й тару дезінфікують перед завантаженням за санітарними нормами країни, що приймає товар.

Для регіональних транспортувань вантажу можуть використовувати як рефрижераторні перевезення, так і бортові вантажівки. Перші обладнані рефрижераторами, термографами та гідрометрами. Такі машини підходять для вантажоперевезень на великі відстані. Другі підходять тільки для близької відстані в умовах гарної погоди.

Дізнайся більше
Дізнайся більше
Як правильно організувати квартирний переїзд?
Як правильно організувати квартирний переїзд?

Як правильно організувати квартирний переїзд? Квартирний переїзд, навіть якщо він в межах рідного міста, завжди завдає чимало клопоту. І звичайно ж, кожному, хто зіткнувся з...

17 лайфхаків для швидкого переїзду без проблем
17 лайфхаків для швидкого переїзду без проблем

17 лайфхаков для быстрого переезда без проблем Очень много людей неспроста так негативно и настороженно относятся к переезду. Оно и понятно, ведь сбор, упаковка, перевозка

Переваги та особливості вантажного таксі
Переваги та особливості вантажного таксі

Переваги та особливості вантажного таксі Індустріальний розвиток створює нові види комфорту та нові проблеми. Наприклад, з появою продажів через інтернет кількість поштових доставок по автомагістралі

Як правильно перевозити свіжі овочі та фрукти
Як правильно перевозити свіжі овочі та фрукти

Як правильно перевозити свіжі овочі та фрукти Гарним результатом при перевезенні овочів та фруктів вважають результат з найменшими втратами смакових та зовнішніх якостей продукту. Адже

11 порад, як легко організувати будь-який переїзд
11 порад, як легко організувати будь-який переїзд

11 порад, як легко організувати будь-який переїзд У сучасному житті переїзд не є чимось дуже вже незвичайним. Щодня десятки тисяч сімей з’їжджаються і роз’їжджаються, покращують

Організація перевезень свіжих овочів і фруктів
Організація перевезень свіжих овочів і фруктів

Організація перевезень свіжих овочів і фруктів Значний відсоток всіх перевезень припадає на транспортування свіжих овочів і фруктів. Чи не кожної компанії, що займається вантажоперевезеннями, можна

Як розрахувати вартість вантажоперевезень
Як розрахувати вартість вантажоперевезень

Послуги вантажоперевезень - це окремий вид економіки України, як і будь-якої іншої країни. Транспортування вантажів здійснюється на багатьох видах транспорту, але особливо затребуваними є автомобільні вантажоперевезення. Важливим для тих, хто надає послуги і хто їх отримує, є питання, як розрахувати вартість вантажоперевезення.

Вантажоперевезення в Україні: які потрібні документи та ліцензії
Вантажоперевезення в Україні: які потрібні документи та ліцензії

Автомобільні вантажоперевезення - особливо затребувана в Україні послуга. Її можуть надавати транспортні компанії та приватні вантажоперевізники. Але для цього недостатньо лише мати в розпорядженні транспортний засіб. Здійснення таких робіт виконується за певними правилами, регулюється законодавством.

Вантажоперевезення майбутнього — безпілотні перевезення
Вантажоперевезення майбутнього — безпілотні перевезення

Коли люди замислюються про те, як виконати те, чи інше перевезення вантажу, вони стикаються з питаннями пошуку відповідного транспорту для здійснення транспортування. А якщо ми скажемо вам, що майбутнє не за горами, і зовсім скоро в наше життя увійдуть нові тенденції?

Вантажне таксі VS Комплексні вантажоперевезення
Вантажне таксі VS Комплексні вантажоперевезення

У логістичної компанії NOSHA є безліч пропозицій, серед яких вам, як людині, яка бажає перевезти вантаж, будуть цікаві "Вантажне таксі", а також виконання певної послуги, але в комплексі, так би мовити "під ключ". Давайте ж детальніше розберемося, в яких випадках зручніше користуватися вантажним таксі, а коли варто повністю довірити процес компанії.

Головні "вороги" людини при переїзді
Головні "вороги" людини при переїзді

Переїзд — справа досить нелегка, трудомістка та "нервова". Тому, давайте детальніше поговоримо про головні труднощі та "ворогів" людини, яка має намір здійснити переїзд, і про те, як з цими "ворогами" боротися.

Як підготуватися до перевезень в зимову пору року?
Як підготуватися до перевезень в зимову пору року?

Вантажоперевезення — це складна логістична операція, що вимагає залучення професіоналів-вантажників, високотехнологічного обладнання, техніки та багато чого іншого, в залежності від специфіки вантажу, що перевозиться. Але, ще складніше цей процес стає тоді, коли перевезення здійснюється в зимову пору року.

Підбір вантажного авто для перевезення вашого майна
Підбір вантажного авто для перевезення вашого майна

Пошук транспорту, здатного перевезти той чи інший вантаж — це справа не з легких, не дивлячись на пропоновану різноманітність приватних та комерційних пропозицій на ринку вантажоперевезень. На що ж варто звертати увагу при виборі вантажного авто для перевезення?

Переїзд — як підготувати приміщення?
Переїзд — як підготувати приміщення?

Замислюючись про переїзд в нову квартиру, де тільки закінчили робити сучасний ремонт, потрібно врахувати безліч супутніх процесу факторів. А багато людей помилково вважають, що організація переїзду — це просто і легко. Крім основного процесу переїзду, необхідно сконцентрувати увагу і на підготовці приміщення, яке стане завершальною крапкою всієї процедури.

Правильне та продумане перевезення акваріумів
Правильне та продумане перевезення акваріумів

Якщо ви великий любитель всіляких декоративних акваріумних рибок, то у вас вдома безумовно є акваріум, і можливо навіть не один. І як справжній цінитель своїх маленьких підопічних, ви напевно зробили все можливе, щоб як слід облаштувати їм приватне житло. Однак, ви повинні бути інформовані не тільки про те, як облаштовувати акваріум, але і про те, як при необхідності його перевезти.

Перевезення холодильника: чого ви не знали
Перевезення холодильника: чого ви не знали

Перевезення холодильника, будь то нового або вже наявного — процедура досить складна, і вимагає великої уваги та компетенції у вирішенні таких питань. Варто відразу зазначити, що транспортування такого вантажу необхідно виконувати строго по вказівкам виробників, щоб працездатність холодильника залишилася на тому ж рівні.

Перевезення скла
Перевезення скла

Однією з найскладніших процедур перевезення сміливо можна вважати транспортування скла. Обумовлено це тим, що скло — один з найбільш крихких вантажів, який може знадобитися перевезти людині. У такій ситуації вкрай необхідно звертатися до фахівців транспортної компанії, такої як NOSHA, щоб убезпечити себе та в цілості перевезти вантаж. Професійні вантажники впораються з таким завданням найкраще.

Перевезення піаніно: принципи та рекомендації
Перевезення піаніно: принципи та рекомендації

Такий музичний інструмент, як фортепіано, є одним з найскладніших в переміщенні, оскільки є одночасно важким, габаритним, але і крихким. Справність його подальшої роботи залежить від цілісності конструкції та відсутність внутрішніх пошкоджень після перевезення. Тому, транспортуванням займатися потрібно дуже обережно.

Перевезення автомобіля 2021
Перевезення автомобіля 2021

Автомобіль — це великі транспортні можливості, зручність та комфорт. При наявності власного авто, ви можете подорожувати на близькі й далекі відстані без проблем, швидко доїжджати на роботу та різні заходи, виїжджати коли та куди заманеться. Очевидно, що і ринок авто досить великий, і дає можливість широкого вибору для покупки по всій країні. Саме на цьому етапі варто задуматися про правильне, зручне, а головне — вигідне транспортування автомобіля.

Перевезення пральної машини
Перевезення пральної машини

Вперше перевезення пральної машини зазвичай здійснюється в момент її придбання. Але турбуватися за безпеку майна в цьому випадку не доводиться — при купівлі та доставці побутова техніка завжди надійно упакована, тому їй не страшні ніякі пошкодження в процесі перевезення.

Звичайно ж, при самостійному перевезенні пральної машини, що була у використанні, все йде набагато складніше, так як забезпечувати її збереження та безпечне перевезення доведеться вам.